“GIDROPROEKT” AJ Kuzatuv kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
“GIDROPROEKT” AJda Kuzatuv kengashining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi. Unda jamiyatning 2025-yil yakunlari hamda 2026-yilning I choragi bo‘yicha moliyaviy-xo‘jalik faoliyati natijalari, biznes-reja ijrosi va korporativ boshqaruv masalalari ko‘rib chiqildi.
Yig‘ilish davomida jamiyatning 2025-yil yakunlari bo‘yicha yillik hisoboti hamda 2026-yil I choragi natijalari muhokama qilinib, tegishli qarorlar qabul qilindi. Shuningdek, moliyaviy hisobotlar, buxgalteriya balansi va foyda hamda zararlar to‘g‘risidagi hisobotlar ko‘rib chiqildi.
Kuzatuv kengashi a’zolari “OSIYO AUDIT” MChJ tomonidan o‘tkazilgan auditorlik tekshiruvi natijalari bilan tanishdilar. Audit yakunlariga ko‘ra jamiyat faoliyatiga ijobiy xulosa berildi. Ichki audit xizmati tomonidan taqdim etilgan hisobotlarda esa qonunchilik talablarining buzilishi holatlari aniqlanmagani qayd etildi.
Yig‘ilishda 2025-yilda olingan sof foydani taqsimlash, dividendlar to‘lash bo‘yicha tavsiyalar, 2026-yil uchun ichki audit ish rejasi va xarajatlar smetasi hamda davlat xaridlari reja-jadvali ko‘rib chiqildi va ma’qullandi.
Shuningdek, “RBS IMAN TEAM” MChJ tomonidan o‘tkazilgan baholash natijalariga ko‘ra, jamiyatning korporativ boshqaruv tizimi 652 ball bilan “yuqori” darajada deb topilgani ma’lum qilindi.
Yig‘ilish yakunida aksiyadorlarning navbatdagi yillik umumiy yig‘ilishini chaqirish, uning kun tartibini shakllantirish hamda tashkiliy masalalar yuzasidan tegishli qarorlar qabul qilindi.

Состоялось очередное заседание Наблюдательного совета АО «Гидропроект»
В АО «Гидропроект» состоялось очередное заседание Наблюдательного совета, на котором были рассмотрены итоги финансово-хозяйственной деятельности общества за 2025 год и I квартал 2026 года, исполнение бизнес-плана, а также вопросы корпоративного управления.
В ходе заседания были обсуждены годовой отчёт общества за 2025 год и результаты деятельности за I квартал 2026 года. Члены Наблюдательного совета рассмотрели финансовую отчётность, бухгалтерский баланс и отчёт о прибылях и убытках.
Участники заседания также ознакомились с результатами аудиторской проверки, проведённой аудиторской организацией ООО «OSIYO AUDIT». По итогам проверки деятельности общества за 2025 год аудиторами было выдано положительное заключение. Кроме того, были заслушаны отчёты внутреннего аудита, в которых отмечено отсутствие нарушений законодательства в деятельности общества.
На заседании рассмотрены вопросы распределения чистой прибыли за 2025 год, выработаны рекомендации по выплате дивидендов акционерам, утверждены план работы и смета расходов внутреннего аудитора на 2026 год, а также согласован план-график государственных закупок общества.
Отдельное внимание было уделено вопросам корпоративного управления. Согласно результатам оценки, проведённой ООО «RBS IMAN TEAM», система корпоративного управления АО «Гидропроект» получила 652 балла и была оценена на уровне «высокий».
По итогам заседания приняты решения о созыве очередного годового Общего собрания акционеров, утверждении его повестки дня и решении ряда организационных вопросов, направленных на дальнейшее устойчивое развитие общества.