Suv omboridan har bir uyga: suv ta’minoti istiqbollari
Surxondaryoda ichimlik suvi ta’minotini yaxshilash loyihasi Surxondaryo viloyatida To‘polang suv omboridan Termizgacha magistral suv tarmog‘i qurilishi davom etmoqda. 382 km uzunlikdagi ushbu loyiha 2 millionga yaqin aholini toza ichimlik suvi bilan ta’minlashga qaratilgan.
22-may kuni “O‘zbekgidroenergo” AJ Boshqaruvi raisi Abdug‘ani Sanginov Bandixon va Termiz tumanlaridagi suv uzatish obyektlari qurilishini ko‘zdan kechirdi. 2025-yilning 10-iyuniga qadar Bandixon tumanining 60 ming aholisi toza ichimlik suvi bilan ta’minlanadi.

От водохранилища до каждого дома: перспективы водоснабжения
Проект улучшения водоснабжения в Сурхандарье В Сурхандарьинской области продолжается строительство магистрального водопровода от водохранилища Тупаланг до Термеза. Этот 382-километровый проект обеспечит почти 2 миллиона человек чистой питьевой водой.
22 мая председатель правления АО «Узбекгидроэнерго» Абдугани Сангинов посетил строительные объекты в Бандиханском и Термезском районах. К 10 июня 2025 года планируется подключение 60 тысяч жителей Бандиханского района к чистой воде.
Проект способствует модернизации инфраструктуры региона и решению проблемы водоснабжения на долгосрочной основе.