“Gidroproekt” АJning aktsiyadorlarning navbatdan tashqari umumiy yigʼilishi oʼtkazilishi boʼyicha Xabarnoma
“GIDROPROEKT” АJ kuzatuv kengashining 2025 yil 6 fevraldagi majlis qaroriga asosan 2025 yil 27 fevralь kuni soat 11:00 da Jamiyat aktsiyadorlarining navbatdagi yillik umumiy yigʼilishi oʼtkazilishi rejalashtirilgan.
Kun tartibiga quyidagi masalalar kiritilgan:
1. Jamiyat aktsiyadorlarining navbatdan tashqari umumiy yigʼilishini oʼtkazish reglamentini va sanoq komissiyasini shaxsiy tarkibini tasdiqlash.
2. Jamiyat kuzatuv kengashining aʼzolarning vakolatlarini muddatidan ilgari tugatish.
3. Jamiyat kuzatuv kengashining aʼzolarini saylash.
4. Jamiyatning 2025 yil uchun biznes - rejasini tasdiqlash.
5. Jamiyatning eʼlon qilingan aktsiyalarning eng koʼp miqdorini belgilash.
6. Jamiyatning 2025 yil yakuni boʼyicha Milliy buxgaltiriya hisobi standartlari (MBHS) hamda Xalqaro moliyaviy hisobot standartlari (XMHS) asosida tayyorlangan moliyaviy hisobotlarini tashqi auditorlik tekshiruvidan oʼtkazish uchun auditorlik tashkilotini tanlash va uning xizmatlariga toʼlanadigan eng koʼp haq miqdori belgilash hamda u bilan shartnoma tuzish.
7. Jamiyatning yangi tahrirdagi ustavi va ichki nizomlarini tasdiqlash.
8. Jamiyatning yangi tahrirdagi tashkiliy tuzilmasini tasdiqlash.
Jamiyat aktsiyadorlarining reestri shakllantiriladigan sana – navbatdagi umumiy yigʼilishini oʼtkazish toʼgʼrisida xabardor qilish uchun aktsiyadorlar reestri 2025 yil
6 fevralь holatiga va aktsiyadorlar umumiy yigʼilishida qatnashish huquqiga ega jamiyat aktsiyadorlarining reestri 2025 yil 27 fevralь holatiga shakllantiriladi.
Аktsiyadorlar oʼzlari bilan shaxsni tasdiqlovchi hujjat–pasport, aktsiyadorlarning vakillari Oʼzbekiston Respublikasi qonunchiligada belgilangan tartibda rasmiylashtirilgan (yuridik shaxslar uchun - mazkur yuridik shaxs tomonidan berilgan) ishonchnoma bilan kelishlari shart.
Yigʼilish Tashkent shahri, Yakkasaroy tumani, Bobur koʼchasi 20 uyda joylashgan Jamiyatning maʼmuriy binosining majlislar zalida oʼtkaziladi.

О проведении внеочередного общего акционерного собрания АО «Гидропроект».
На основании решения заседания Наблюдательного совета АО «Гидропроект» от 6 февраля 2025 года внеочередное общее собрание акционеров общества запланировано провести 27 февраля 2025 года в 11:00.
В повестку дня включены следующие вопросы:
1. Утверждение положения о проведении общего собрания акционеров общества и персонального состава счетной комиссии.
2. Досрочное прекращение полномочий членов Наблюдательного совета Общества.
3. Избрание членов Наблюдательного совета общества.
4. Утверждение бизнес-плана общества на 2025 год.
5. Определение максимального количества акций общества.
6. Выбор аудиторской организации для проведения внешнего аудита финансовой отчетности общества до конца 2025 года, подготовленной на основе национальных стандартов бухгалтерского учета (МБС) и международных стандартов финансовой отчетности (МСФО), определение максимального размера вознаграждения, подлежащего уплате за ее услуги для заключения с ней договора.
7. Утверждение новой редакции устава и внутреннего распорядка общества.
8. Утверждение новой организационной структуры общества.
Акционерам необходимо иметь при себе документы, удостоверяющие личность – паспорта представителей акционеров с доверенностью, выданной в соответствии с законодательством Республики Узбекистан (для юридических лиц – выданной данным юридическим лицом).
Собрание состоится в зале заседаний административного здания Общества, расположенного по адресу: улица Бабура, 20, Яккасарайский район города Ташкента.