ТИҚХММИда “Карьера куни” бўлиб ўтди
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021-йил 10-декабрдаги Иқтисодиёт тармоқлари учун муҳандис кадрларни тайёрлаш тизимини инновация ва рақамлаштириш асосида тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида” ги ПҚ-42-сон қарорида меҳнат бозорининг республикамиз иқтисодиётининг реал секторига бўлган эҳтиёжлари учун кадрлар тайёрлашни инновациялар ва рақамлаштириш асосида ташкил этиш вазифаси белгиланган.
Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти битирувчиларининг бандлигини таъминлаш юзасидан юқорида кўрсатиб ўтилган белгиланган вазифаларни бажариш мақсадида, 2024-йил 17-май куни институтда “Карьера куни” тадбири – иш берувчилар иштирокида бўш иш ўринлари ярмаркаси ўтказилди.
Тадбирда вазирликлар, ҳокимликлар ва ихтисослаштирилган ташкилотларнинг кадрлар хизмати ходимлари иштирок этишди. “ГидропроектАЖ вакиллари фаол иштирок этиб, лойиҳавий ташкилотнинг салоҳиятли мутахассислари бўлмиш Тошкент ирригация ва қишлоқ хўжалигини механизациялаш муҳандислари институти битирувчилари билан бевосита мулоқотда бўлдилар. Энг яхши кадрлар ҳар доим ташкилотнинг кадрлар хизматининг диққат марказидадирлар.

«День карьеры» состоялся в ТИИИМСХа
Постановлением Президента Республики Узбекистан от 10 декабря 2021 года № ПП-42 “О мерах по коренному совершенствованию системы подготовки инженерных кадров для отраслей экономики на основе инноваций и цифровизации” поставлена задача по налаживанию подготовки кадров на основе потребности рынка труда для реального сектора экономики нашей республики.
В целях исполнения поставленных задач вышеизложенным по обеспечению трудоустройства выпускников Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства, 17 мая 2024 года в институте было проведено мероприятие «День карьеры» - ярмарка вакансий с участием работодателей.
На данном мероприятии участвовали сотрудники кадровых служб министерств, хокимиятов и профильных организаций. Активное участие приняли представители АО «Гидропроект», которые непосредственно общались с выпускниками Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства, которые являются потенциальными специалистами проектной организации. Лучшие кадры всегда в фокусе внимания сотрудников кадровой службы организации.