Hurmatli hamkasblar, aziz do‘stlar!
Energetik ijodiy va olijanob kasb. Energetiklar eng yorqin kasb vakillaridir. Umumiy mehnatimiz tufayli barchamiz qishning sovuq oqshomlarida xonadonlarimizdagi issiqlikdan bahramand bo‘lishimiz, qulay sharoitlarda ishlashimiz va uy yumushlarini bajarishimiz mumkin.
Xonadonimizga yorug‘lik va iliqlik olib kirayotgan insonlar yilning eng qisqa kuni – 22 dekabrda o‘z kasb bayramlarini nishonlashlari ramziy maʼnoga ega.Energetiklar kuni-bu mamlakatning energiya tizimini loyihalash, qurish va unga xizmat ko‘rsatish, korxona va tashkilotlarni energiya bilan taʼminlash uchun masʼul bo‘lgan, ekologik toza qayta tiklanadigan energiya manbalariga o‘tishni amalga oshiradiganlarning bayramidir.
Energetiklarning zamonaviy avlodi o‘tmishdoshlarining ajoyib anʼanalarini muqaddas saqlashi va vaqt bilan belgilangan vazifalarni hal qilishi juda muhim: quvvatni modernizatsiya qilish, raqamli va resurslarni tejaydigan texnologiyalarni, "yashil" energiyani keng joriy etish.
Barchangizga chin qalbimizdan sihat-salomatlik, farovonlik, bitmas-tuganmas energiya va O‘zbekiston energetika tarmog‘ini rivojlantirish va takomillashtirishda yanada muvaffaqiyatlar tilaymiz!

С профессиональным праздником - Днем энергетика!
Энергетик — профессия созидательная и благородная. Энергетики — представители самой светлой профессии. Благодаря нашему общему труду мы все можем наслаждаться теплом в своих домах и квартирах холодными зимними вечерами, работать, и заниматься домашними делами в комфортных условиях.
Символично, что люди, которые приносят в наши дома свет и тепло, отмечают свой профессиональный праздник в самый короткий световой день года — 22 декабря. День энергетика — праздник тех, кто проектирует, строит и обслуживает энергосистему страны, отвечает за энергоснабжение предприятий и организаций, осуществляет переход на экологичные и возобновляемые источники энергии.
Важно, что современное поколение энергетиков свято хранит замечательные традиции своих предшественников и решает задачи, поставленные временем: модернизация мощностей, широкое внедрение цифровых и ресурсосберегающих технологий, «зеленой» энергетики.
От всего сердца желаем всем вам крепкого здоровья, благополучия, неиссякаемой энергии и дальнейших успехов в развитии и совершенствовании энергетической отрасли Узбекистана!