Energetiklar kuni bilan!
Energetik-ijodiy va olijanob kasb. Umumiy mehnatimiz tufayli barchamiz qishning sovuq oqshomlarida uylarimiz va kvartiralarimizdagi issiqlikdan bahramand bo'lishimiz, qulay sharoitlarda ishlashimiz va uy yumushlarini bajarishimiz mumkin.
Yashil energetikani rivojlantirish bilan birga, yurtimizda energetika tizimi barqarorligini saqlash bo‘yicha ham ko‘p ishlar qilinmoqda. Shuning uchun 2030 yilgacha umumiy quvvati 4 ming 100 megavattli elektr energiyasini saqlash tizimlarini barpo etish rejalashtirilgan.
Energetiklar kuni - bu mamlakatning energiya tizimini loyihalash, qurish va unga xizmat ko‘rsatish, korxona va tashkilotlarni energiya bilan ta‘minlash uchun mas‘ul bo‘lgan, ekologik toza qayta tiklanadigan energiya manbalariga o‘tishni amalga oshiradiganlarning bayramidir.
Energetiklarning zamonaviy avlodi o‘tmishdoshlarining ajoyib an‘analarini muqaddas saqlashi va vaqt bilan belgilangan vazifalarni hal qilishi juda muhim: quvvatni modernizatsiya qilish, raqamli va resurslarni tejaydigan texnologiyalarni, "yashil" energiyani keng joriy etish. Qayta tiklanuvchi energiya iqtisodiy maqsad emas, balki kelajakka qo‘shilayotgan hissa, kelgusi avlodlar oldidagi mas’uliyat tuyg‘usining natijasi ekanligini ta’kidladi.
Barchangizga chin qalbimizdan sihat-salomatlik, farovonlik, bitmas-tuganmas energiya va O‘zbekiston energetika sohasini rivojlantirish va takomillashtirishda yanada muvaffaqiyatlar tilaymiz!

Уважаемые коллеги, дорогие друзья!
Коллектив АО «Гидропроект» сердечно поздравляет вас с профессиональным праздником – Днем энергетика!
Энергетик — профессия созидательная и благородная. Благодаря нашему общему труду мы все можем наслаждаться теплом в своих домах и квартирах холодными зимними вечерами, работать, и заниматься домашними делами в комфортных условиях.
Наряду с развитием зеленой энергетики в нашей стране проводится большая работа по поддержанию стабильности энергетической системы. Поэтому к 2030 году планируется построить системы хранения электроэнергии общей мощностью 4 тысячи 100 мегаватт.
День энергетика — праздник тех, кто проектирует, строит и обслуживает энергосистему страны, отвечает за энергоснабжение предприятий и организаций, осуществляет переход на экологичные и возобновляемые источники энергии.
Отрадно, что современное поколение энергетиков свято хранит замечательные традиции своих предшественников и решает задачи, поставленные временем: модернизация мощностей, широкое внедрение цифровых и ресурсосберегающих технологий, «зеленой» энергетики. Возобновляемая энергия – это не экономическая цель, а вклад в будущее, результат чувства нашей ответственности перед последующими поколениями.
От всего сердца желаем вам крепкого здоровья, благополучия, неиссякаемой энергии и дальнейших успехов в развитии и совершенствовании энергетической отрасли Узбекистана!